Muzeum Zamek Górków

Muzeum Zamek Górków w Szamotułach

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Rozmiar czcionki

Informujemy, że od 1 kwietnia w kasie biletowej muzeum będzie można zakupić najnowszą pamiątkę z tego miejsca. Jest nią Znaczek Turystyczny, czyli specjalny drewniany krążek z wypaloną grafiką miejsca, którego dotyczy.

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki i inne miejsca, do których dociera ciekawy turysta. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką.

Dziś znaczki dostępne są w 20 krajach, a w samych Czechach spotkać je można w blisko 4 tys. miejsc. W Polsce znaczkowe szaleństwo trwa od 3 lat. Znaczek z Muzeum Zamek Górków w Szamotułach posiada swój unikalny numer 363 jednak jest 317 polskim znaczkiem. Obok muzeum, w Szamotułach swój Znaczek Turystyczny posiada także kolegiata.

Więcej informacji o znaczkach, zasadach gry kolekcjonerskiej i miejscach posiadających znaczek przeczytać można na internetowej stronie projektu.