Nasi pracownicy wraz z Panią Starostą Beatą Hanyżak oraz Łukaszem Babulą — kuratorem wystawy „Atlas ptaków ceramicznych Iłży” mieli zaszczyt uczestniczyć w dniu 18 maja br. w uroczystym wręczeniu nagród w
, które odbyło się w Muzeum w Śremie .
W tegorocznej edycji przesłano ponad 70 zgłoszeń w pięciu kategoriach.
Nasze muzeum zdobyło trzy nagrody drugie w kategoriach:
DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA: Atlas ptaków ceramicznych Iłży
DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA I WYDAWNICZA: „Raptularz szamotulski”, czyli szkice z historii Szamotuł spisane przez Monikę Romanowską-Pietrzak
DZIAŁALNOŚĆ PROMOCYJNA I POPULARYZATORSKA: Rabarbarowa Noc Muzeów
Uroczystości towarzyszyło również wręczenie zasłużonym muzealnikom najwyższego odznaczenia regionalnego – Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, którą wyróżniono m. in. dyrektora Muzeum Michała Kruszonę.


