Muzeum Zamek Górków

Muzeum Zamek Górków w Szamotułach

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Rozmiar czcionki

8 czerwca w Muzeum Zamku Górków odbył się Powiatowy Turniej o Tytuł Znawcy i Miłośnika Powiatu Szamotulskiego, organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną z Szamotuł i nasze muzeum.

W tegorocznej, VII edycji, temat turnieju brzmiał: „Moja szkoła – tu warto się uczyć”. Dwuosobowe drużyny reprezentowały sześć gimnazjów: Gimnazjum nr 1 i nr 3 w Szamotułach, nr 2 we Wronkach, Biezdrowie, Obrzycku i Pniewach.

Młodzież przekonywała dlaczego ich szkoła jest najlepsza – pokazano prezentacje multimedialne, wywiady z najlepszymi uczniami, zaprezentowano fragmenty przedstawień i plansze z informacjami o szkołach.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Pniew reprezentowana przez Michalinę Budych i Macieja Nawrota, pod opieką nauczycielki Pani Arlety Paprockiej. Dwa równorzędne drugie miejsca zajęły drużyny z Gimnazjum nr 1 w Szamotułach i Gimnazjum w ZS nr 1 we Wronkach. Szamotuły reprezentowały Marta Burzyńska i Joanna Szyszka pod opieką Pani Grażyny Leji, zaś drużynę z Wronek tworzyli Agnieszka Szymankiewicz i Artur Roszak pod opieką Pani Justyny Starzonek. Trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 3 – Aleksandra Pawlak i Marcjanna Szymborska pod opieką Pani Beaty Jankowiak. Gimnazjum w Biezdrowie (drużyna w składzie Gabriela Obara i Klaudia Olas pod opieką Pani Iwony Gajda-Dąbek) oraz w Obrzycku (Paulina Olszewska i Kamil Terlecki pod opieką Pani Ewy Huet) zdobyły wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć