Muzeum Zamek Górków

Muzeum Zamek Górków w Szamotułach

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Rozmiar czcionki

Muzeum Zamek Górków oraz Stowarzyszenie City Inside Art zapraszają na koncert Rec.poznań – 5 września 2014 (piątek) o godzinie 19.45. Wstęp wolny.

Wydawnictwo muzyczne Rec.Poznań to owoc pracy kilku twórców muzyki współczesnej z Poznania. Ideą projektu jest oswojenie słuchacza nowoczesnej elektroniki z muzyką klasyczną, jak i amatorów klasyki z brzmieniami: IDM, eperimental, techno czy breakbeat.

Podczas koncertu zagrają Persondire i Snipz – producenci muzyczni, organizatorzy imprez i wydarzeń artystycznych związanych z niezależną sceną muzyczną Poznania. Są ojcami założycielami kolektywu i stowarzyszenia City Inside Art, autorami audycji radiowej o tej samej nazwie, twórcami blogów internetowych traktujących o kulturze, dj-ami, kontestatorami Poznańskiej rzeczywistości.

Na scenie pojawi się także Ewa Fabiańska – absolwentka klasy kompozycji poznańskiej Akademii Muzycznej w Poznaniu, muzykolog, laureatka wielu konkursów kompozytorskich w kraju i za granicą oraz Wojciech Jeliński – puzonista, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem, wielokrotnie nagradzany, a obecnie studiujący Hochschule fur Musik Hanns Eisler w Berlinie.

Interpretacje utworów Wacława z Szamotuł czy Henryka Wieniawskiego swoimi wizualizacjami uzupełni Mikołaj Szymkowiak animator, człowiek artysta, założyciel projektu.