Muzeum Zamek Górków

Muzeum Zamek Górków w Szamotułach

    • Kontrast
    • Układ strony
    • Rozmiar czcionki

W przededniu Dnia Kobiet zapraszamy, nie tylko Panie, na wystawę Martty Węg. Warszawska artystka zabierze nas w podróż do miejsc bardzo odległych, tajemniczych i nie do końca poznanych.

Dzika Patagonia, niezwykła Birma oraz zakątki, w których artystkę urzekły kolory, światło, nieznane dotąd struktury i formy. Będzie to też podróż w miejsca dużo bliższe, choć nie mniej intrygujące: nad biebrzańskie rozlewiska, w okolice Tomaszowa, nad Wartę, na wrzosowiska niedaleko Mostówki czy do Puszczy Kampinoskiej. Co najbardziej fascynujące, będzie to też podróż w głąb siebie, do własnych emocji, przeżyć, marzeń… W imieniu artystki życzymy Państwu niezapomnianych wzruszeń i pięknych wspomnień z owych podróży.

5 marca (czwartek), godz. 18.00,
Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach, wstęp wolny

Wernisaż uświetni występ Chóru Cantabile pod dyrekcją Andrzeja Warguły
Patronat medialny Dzień Szamotulski – Polska Głos Wielkopolski

Wystawa czynna do 6 kwietnia 2015 r.

Martta Węg
Studiowała na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesor Barbary Szubińskiej. Laureatka Nagrody Prezydenta Warszawy w konkursie o tytuł: „Najlepszy Student/Absolwent Uczelni Warszawskich”. Dwukrotnie uhonorowana stypendium artystycznym Ministra Edukacji Narodowej. W 2005 roku otrzymała w Londynie nagrodę „Vernissage Graduate Art Prize in Painting 2005” oraz we Francji Honorowy Medal Miasta Bourg-la-Reine za zasługi dla kultury. Jest autorką 30 wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą m.in. we Francji i Holandii. Brała udział w ponad 90 wystawach zbiorowych polskich i zagranicznych m.in. we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Francji i Stanach Zjednoczonych. Prezentowała swoje prace na Międzynarodowych Targach Sztuki w Londynie, Amsterdamie i Nowym Jorku. Obrazy artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzeach w kraju i poza jego granicami.

www.martta.art.pl